Sağlık Çözümleri

Bebek Düşürme

Bebek Düşürme

Bilimsel olarak bebek düşürme için kullanılan üç yöntem vardır. Bunlardan; vajinal yoldan yapılan düşük, cerrahi müdahale ile yapılan düşük,  uyarı yöntemi ile yapılan düşük. Eğer hamileliğin sonlandırılması için gereken şartlar oluşturulduysa uzman hekimlerin kontrolünde olmalıdır. Sırf hamileliği sonlandırmak istediğiniz için tıp merkezleri yerine hiç uygun olmayan yerlerde operasyon yaptırmayın.

Doktorsuz Bebek Düşürülür Mü ?

Genelde bebeğini düşürmek isteyenler sağlıksız yöntemler olarak ağır eşya kaldırır, sallanır, ip atlar. Fakat bu yöntemler kadının sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden bu eskide kalmış sağlıksız yöntemler yerine tıbbi olarak bebek düşürme yapılmalıdır. Düşüğün hemen sonrasında gelişecek olumsuz komplikasyonlara karşı kadınlar bu dönemlerde korumasız olacaktır. Özellikle ilerleyen hamilelik döneminde sorun daha da fazlalaşacaktır.

Bebek Düşürmek İçin Ne Yapılır?

Bu soruya şu hapı kullanın, şunu yapın gibi cevaplar kesinlikle uygun olmaz. Bu sebeple düşük yapmak isteyen kadınların kesinlikle hekim kontrolünde yapılacak tıbbi yöntemleri kullanması gerekir. Kendiliğinden oluşan düşüklerde de aynı şekilde tıbbi yardım almak gerekiyor. Bebek düşürme yöntemlerinin muhattabı kesinlikle doktorlardır. Doktor olmayan kişilerin verdiği öneriler işe yaramayacağı gibi sağlığınız bozulmasına da yol açacaktır.

Daha fazla bilgi almak için alttaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.saglikliyol.com/evde-bebek-dusurme-yontemleri-nelerdir/

Evli kadınlar için yasal tahliye uygulaması kapsamında eşlerin de müdahaleye izin vermesi gerekiyor. Evli olmayan ve reşit olan (18 yaşın üzeri) kadınlar kendi isteklerine göre hareket edebiliyor. Yasal tahliye isminden de anlayacağınız üzere kürtaj ülkemizde reşit kadınlarımıza tanınmış tümüyle yasal bir haktır. Kürtaj yalnızca kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılabilir. Yapılan kürtaj gizli kalır.

Hamilelik testiniz pozitif de olsa negatif de olsa, asla söktürücü iğne gibi yöntemlere kafanıza göre başvurmayın. Bu ilaçların hamilelik durumunda işe yaramaları tıbbi olarak mümkün değil.

İlk gebelikte yapılan kürtaj sonrasında bir kez daha hamile kalınmaz. Dikkatli ve vakum yöntemiyle uygulanan bir kürtajın kadının genital sistemine zarar vermesi beklenilmez. Hamileliğin tıbben sakıncalı olması durumunda ise bu süre 10 haftayı aşabilir. Bu durumda birden çok uzman doktor kurul oluşturur ve o şekilde bir karar verilir.

İşlem Sonrası Nasıl Oluyor?

İşlem bittikten sonra kısa sürede uyanırsınız ve yatağa götürülürsünüz. Kendinize gelmeniz yaklaşık 1 saat alır ve bu süre sonunda bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Belirli bir süre gözlem altında tutulduktan sonra evinize dönebilirsiniz. Çok aşırı zihinsel ve fiziksel güç gerektirmeyen işlerinize 5-6 saat sonra geri dönebilirsiniz.

İşlem Sonrası Neler Oluyor?

İşlem bittikten sonra uyandığınızda anestezi etkisindeyken biraz ağrınız olması normal. Ağrı kesici verildikten sonra etki etmeye başlaması ile birlikte bu ağrı biter. Gerekirse tekrardan ekstra bir ağrı kesici verilebilir. Genelde hastalar uyandıktan sonra idrara çıkma ihtiyacı ve alt tarafta bir dolgunluk hissederler. Vajinaya yerleştirilen spekulumun çıkarıldıktan sonra hala oradaymış gibi hissettikleri için oluşan geçici bir durumdur. 3 hafta kanamanın devam etmesi normaldir. Bazı kadınlarda ise kanama hiç olmaz, bazılarında zaman zaman olur, durur ve tekrardan başlar. 3-5. Günler arasında kasılma şeklinde ağrı ve aynı zamanda kanama olması çok yaygındır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. SEO Reseller dedi ki:

    Awesome post! Keep up the great work! 🙂

  2. AffiliateLabz dedi ki:

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Tüm Hakları Saklıdır © SağlıkÇözümleri - 2019