Sağlık Çözümleri

Keçi Sütünün Faydaları Nelerdir?

Keçi Sütünün Faydaları Nelerdir?

Anne sütüne en yakın olan süt, keçi sütüdür. 1 yaş sonrası anne sütü azaldığında veya bittiğinde keçi sütü verilebilir. Uzmanlar keçi sütünü sulandırdıktan sonra bebeğe verilmesi gerektiğini söylüyor. Keçi sütü bebeklikte ve ergenlikte çocukların gelişiminde etkili rol oynuyor. Keçi sütü birçok hastalığa faydası bulunuyor.

Alerji Testi Yaptırın

Her yaş grubu keçi sütü tüketebilir. Vücudun dirençli olmasını sağlayarak birçok hastalığa iyi gelir. İnek sütü ile keçi sütü karşılaştırıldığında, keçi sütü daha çabuk sindiriliyor. Alerji riski azdır. Her ihtimale karşı doktorunuza başvuru yaparak, alerji testi yaptırın.

Keçi Sütünde Bulunan Vitaminler ve Mineraller

Keçi sütünün içindeki vitamin ve mineraller sayesinde faydalı bir besin olduğunu ortaya koyuyor. Kalsiyum ve protein anne sütüne göre dört kat daha fazladır. Anne sütündeki kalsiyum oranı 32 miligram olurken, keçi sütündeki kalsiyum oranı 134 miligramdır. Keçi sütü bebek mamaların yapımında oldukça sık kullanılır.

Bakır, magnezyum, demir, kalsiyum ve fosfor oranı yüksektir. C vitamini bulunmaz. A, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri bulunur. Antioksidan ve selenyum bulunur.

Keçi Sütünün Faydaları

Keçi sütü birçok hastalığa iyi gelmektedir. Egzama, varis, cilt sağlığı, sindirim, alerji, bebek egzaması ve iltihaplara karşı savaşır. Vitamin ve mineraller sayesinde diş ve kemik gelişimine katkıda bulunur. Bebeğin gelişimi açısından oldukça faydası bulunur. Kansere karşı koruma özelliği olan selenyum, keçi sütünde çok fazla bulunmaktadır. Selenyum sayesinde kansere karşı savaşır.

Keçi Sütü Kansere Karşı Savaşır

Keçi sütünün içinde çok fazla esansiyel yağ asitleri bulunur. Üronik asit ve esansiyel yağ asitleri sayesinde obezite, göğüs hastalığı, kalp sağlığı ve prostat kanserine iyi gelir. Keçi sütünden yapılmış peynir ve yoğurt tüketebilirsiniz.

Multipl Skleroza Karşı Keçi Sütü

Multipl Skleroz beynin görme, konuşma ve yürüme fonksiyonlarının hasar görmesidir. Şimdilik tedavisi bulunmayan beyin hastalığı olarak biliniyor. Keçi sütünün tüketimi Multipl Skleroz ataklarını azaltıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır © SağlıkÇözümleri - 2019